Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
39 postów 9 komentarzy

Kotki azylowe na nabożeństwie z okazji Dnia Świętego Franciszka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt w dniu 6 października br. w parafii p.w. Bł. Edmunda Bojanowskiego na Ursynowie, przy ul. Kokosowej 12, odbyło się nabożeństwo połączone z udziałem zwierząt.

   Przybyli na nie właściciele wraz ze swymi pupilami. Były chomiczki, był żółw, oraz oczywiście kotki i pieski. Po wstępnej liturgii odbyły się występy dzieci ze szkół tutejszej parafii, poświęcone zwierzętom. Nasza Fundacja również została zaproszona do udziału w tym wydarzeniu. Kociaki azylowe cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

   Ksiądz Adam Zelga już po raz trzeci zorganizował tego typu uroczystość dla zwierząt. Jest to wydarzenie wyjątkowe, które zasługuje na uznanie. Dowiedzieliśmy się, że również w innych miastach miały miejsce podobne nabożeństwa, np. w Ciechanowie w parafii Św. Franciszka z Asyżu w dniu 4 października odbyła się msza dla właścicieli i ich pupili, wraz z kiermaszem i odpustem. Mamy nadzieję, że w przyszłości także w innych parafiach będą odbywać się podobne uroczystości.

Tego rodzaju nabożeństwa przypominają nam o prawdzie, którą odkrył św. Franciszek, iż Bóg kocha i ludzi, i zwierzęta. Zwierzęta żyją nie tylko po to, aby ludziom służyły, ale też, żeby Pana Boga chwaliły. Dlatego św. Franciszek modlił się:

"Pochwalony bądź, mój Panie, przez brata Księżyc i gwiazdy:
stworzyłeś je na niebie, jasne, cenne i piękne."

"Pochwalony bądź, mój Panie, ze wszystkimi Twymi stworzeniami..."

   Wszyscy jesteśmy stworzeniami, w których objawia się Boża mądrość i dobroć.

  Jeśli posiadacie Państwo informacje o innych miejscach, w których odbywały się uroczystości poświęcone zwierzętom, prosimy o kontakt.

 

   POMÓŻCIE KOTKOM POSZKODOWANYM PRZEZ LOS !   

Dane do wpłaty:
Fundacja Św. Franciszka "Pomóż zwierzętom - naszym małym braciom"
Numer konta bankowego:
38 10600076 00004048 30197758

KOMENTARZE

 • NASZE KOCHANE PUPILE!!!!
  http://nathanel.nowyekran.pl/post/76213,blogoslawienstwo-dla-zwierzat
 • ktos chce małego kotka?
  Jeżeli ktoś z Krakowa chce małego kotka (6,5 tyg) to mogę za tydzień oddać. Mam 4.
 • ---------- żygać się chce ---------------lata temu
  --- RADIOWA 3 -program poświęcony 1 pomnikowi PSA w Polsce -w Krakowie -program na żywo -w studio ksiądz --pytania / muzyka / odpowiedzi -ksiądz !!! ZWIERZĘTA NIE MAJĄ DUSZY --NO TO Polacy wypożyczyli sobie księdza ----------UCIEKŁ ze studia

  dziś ?? się nawrócili ???

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31